BHÇ Ormancılık

Orman Park, Piknik ve Mesire Yeri

Orman Park, Piknik ve Mesire Yeri

Orman Parkı, toplumun çeşitli dinlenme, eğlenme ve spor ihtiyaçlarını karşılamak, yurdun güzelliğine katkı sağlamak ve turistik hareketlere imkan vermek maksadıyla, gerekli tesis, yapı ve donatılarla kullanıma ayrılan, halkın günübirlik veya geceleme ihtiyaçlarını karşılayan, rekreasyonel ve estetik kaynak değerlerine sahip orman rejimine tabi sahalardır.

 

28/5/2022 tarih  ve  31849  sayılı Resmi Gazetede  yayımlanarak  yürürlüğe  giren Orman  Parkları Yönetmeliğimize dayalı yapılacak iş ve işlemlere açıklık getirmek amacıyla hazırlanan 313 sayılı Orman Parkları Tebliği kapsamında konaklamalı ve konaklamasız orman parkları için tescil dosyası ve gelişim ve yönetim planı projeleri firmamız tarafından hazırlanmaktadır.

 

Orman Kanunu’na göre alınabilecek izin türleri nelerdir?

6831 Sayılı Orman Kanunu’nun 16. ,17/3 ve 18. Madde uygulama yönetmeliğine göre Maden izinleri, HES-RES izinleri, Yol ve ENH izinleri, Özel Ağaçlandırma izinleri, Orman Parkı izinleri ve GSM Baz İstasyonu orman izinleri vb. izin türlerini kapsar.

Özel Ağaçlandırma Yapılacak Sahalar Nelerdir?

6831 sayılı Orman Kanunun 57. Maddesi Uygulama Yönetmeliği, gereği orman vasfındaki bozuk orman alanlarını milli ekonomiye kazandırmak, bozulmuş olan doğal dengeyi yeniden tesis etmek ve meyve üretimi sağlamak amacıyla orman alanında alınacak

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Yardıma mı ihtiyacınız var ? Sizleri Arayalım.

× Whatsapp